Calendar (Innisfil Minor Hockey)

PrintCalendar
<< PrevJan 16, 2022-Feb 05, 2022Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22
Rep - U12AA - CAN/AM Youth Hockey Tournament
Rep
U8 MD
10:00 AM
@ Markham Waxers
Centennial [U8MD93]
Rep
U13A
2:45 PM
@ Markham Waxers
Village [U13-A21-106]
Rep
U9A
4:30 PM
@ Newmarket Renegades
Ray Twinney (1) [U9A(full)-020]
Sel
U13 Select
4:30 PM
vs. Ajax
LL
U15 #1
6:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [SR21-U15-110]
Sel
U15 Select
8:30 PM
@ Newmarket
LL
U11 #1
6:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers 1
SSCC (Lefroy) [S21-U11-044]
Jr. Hawks
U9 LL
6:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [SR21-U9-26]
Rep
U13A
7:30 PM
vs. Bradford Bulldogs
Jr. Hawks
U7 Team #1
9:30 AM
vs. Jr. Hawks - U7 Team #2
Jr. Hawks
U8 LL
10:30 AM
vs. Schomberg Red Wings
Jr. Hawks
U9 LL
11:30 AM
vs. Nobleking Knights 2
Rep
U8 MD
12:15 PM
vs. Georgina Blaze
Rep
U9A
1:15 PM
vs. Newmarket Renegades
IRC Braley (GOLD) [U9A(full)-042]
LL
U15 #2
3:00 PM
@ Richmond Hill Kings 3
Bond Lake [SR21-U15-177]
Rep
U13A
7:00 PM
@ Newmarket Renegades
Ray Twinney (1) [U13-A21-111]
Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29
Rep - U13A - Innisfil A Tournament
Rep - U11AA - Innisfil A/AA Tournament
Rep - U10A - Innisfil A Tournament
LL - U13 #1 - Bradford Blue and Gold
Rep
U8 MD
12:00 PM
@ Georgina Blaze
Rep
U13A
3:30 PM
vs. Barrie Colts White
Jr. Hawks
U7 Team #2
6:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [SR21-U7-32]
Rep
U9A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
U10A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
LL
U15 #1
6:00 PM
vs. TNT Tornados #2
Stroud [SR21-U15-080]
Rep
U13A
7:10 PM
@ Barrie Colts Blue
Allandale Rec (Red) [U13-A21-36]
Rep
U12AA
7:20 PM
@ Aurora Tigers
Jr. Hawks
U9 LL & U8 LL
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
U12AA
6:15 PM-7:45 PM
Practice
Rep
U9A & U8 MD
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
LL
U13 #3
6:30 PM
vs. Beeton Stingers
Stroud [SR21-U13-143]
Rep
U10A
6:50 PM
@ Orillia Terriers
Rep
U11AA
7:00 PM-8:00 PM
Team Purchased
LL
U11 #2
7:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers 2
SSCC (Lefroy) [S21-U11-053]
LL
U13 #1
7:30 PM
vs. Bradford Bulldogs 1
Stroud [SR21-U13-115]
Rep
U15A
7:30 PM-9:10 PM
-Practice
Rep
U14A
7:45 PM-9:15 PM
Practice
Sel
U15 Select
8:15 PM
@ Aurora Tigers
Rep
U13A
8:15 PM
@ Bradford Bulldogs
LL
U13 #2
8:30 PM
vs. Thornton Tigers
Stroud [SR21-U13-119]
Rep
U18A
9:10 PM
vs. Barrie Colts Blue
IRC Cortellucci (RED) [U18-A21-088]
LL
U13 #2
6:15 PM
@ Richmond Hill Kings 1
Ed Sackfield (South) [SR21-U13-203]
LL
U15 #2
8:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [SR21-U15-105]
LL
U15 #1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Jr. Hawks
U7 Team #2
10:00 AM
@ Beeton Stingers
Beeton [SR21-U7-06]
Jr. Hawks
U8 LL
12:00 PM
@ Nobleking Knights
King City [SR21-U8-17]
LL
U13 #3
2:00 PM
@ Nobleking Knights 1
King City [SR21-U13-175]
Sel
U11 Select
5:15 PM
@ Aurora Tigers
Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05
Rep - U13A - Innisfil A Tournament
Rep - U11AA - Innisfil A/AA Tournament
Rep - U10A - Innisfil A Tournament
LL - U13 #1 - Bradford Blue and Gold
Sel - U15 Select - Richmond Hill SELECT Tournament
Rep - U9A - King City Tournament
Rep - U14A - King's Playoff Challenge Tournament
Rep - U11AA - Kingston Canadians Tournament
Sel - U13 Select - Rochmond Hill Select
LL - U11 #1 - The Kinsmen Cup
Jr. Hawks
U8 LL
9:30 AM
@ Schomberg Red Wings
Trisan Centre [SR21-U8-11]
Jr. Hawks
U7 Team #1
12:00 PM
@ Nobleking Knights 1
King City [SR21-U7-39]
Jr. Hawks
U7 Team #2
12:00 PM
@ Nobleking Knights 2
King City [SR21-U7-45]
LL
U13 #1
1:00 PM
@ Georgina Blaze 2
Georgina Sutton [SR21-U13-096]
Rep
U8 MD
1:30 PM
@ Orillia Terriers
LL
U15 #2
5:00 PM
vs. Bradford Bulldogs 2
IRC Cortellucci (RED) [SR21-U15-101]
Rep
U18A
5:20 PM
@ Orillia Terriers
West Orillia (Blue) [U18-A21-143]
Rep
U12AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Sel
U11 Select
7:00 PM
@ Georgina Blaze
LL
U13 #1
6:00 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 1
IRC Cortellucci (RED) [SR21-U13-108]
Rep
U11AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
LL
U13 #2
7:00 PM
vs. Georgina Blaze 1
IRC Cortellucci (RED) [SR21-U13-125]
LL
U11 #2
7:00 PM
@ Nobleking Knights 2
King City [S21-U11-083]
LL
U11 #1
7:15 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
IRC Braley (GOLD) [S21-U11-020]
LL
U13 #3
8:00 PM
vs. Bradford Bulldogs 2
IRC Cortellucci (RED) [SR21-U13-142]
Rep
U14A
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep
U18A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
U16A
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Jr. Hawks
U7 Team #1 & U7 Team #2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Jr. Hawks
U7 Team #4 HL & U7 Team #3 HL
5:30 PM-6:30 PM
-Practice
LL
U11 #1
6:00 PM
@ Thornton Tigers
Thornton [S21-U11-142]
Rep
U10A
6:00 PM
vs. Barrie Colts
Rep
U8 MD & U9A
6:15 PM-7:45 PM
Shared Practice
LL
U13 #3
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
U12AA
7:10 PM
vs. King Rebellion
LL
U11 #2
7:30 PM
vs. Richmond Hill Kings
Stroud [S21-U11-028]
Rep
U15A
7:45 PM-9:15 PM
Practice
Rep
U16A
8:15 PM
@ Richmond Hill Stars
Ed Sackfield (South) [U16-A21-105]
LL
U15 #2
8:30 PM
vs. Bradford Bulldogs 1
Stroud [SR21-U15-102]
Rep
U8 MD
5:15 PM-6:15 PM
Practice
LL
U11 #1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
LL
U11 #2
6:00 PM
@ Beeton Stingers
Beeton [S21-U11-001]
LL
U15 #2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
U11AA
6:30 PM
vs. Newmarket Renegades
Rep
U10A
6:30 PM
@ East Gwillimbury Eagles
EGSC (Sharon East) [U10 A 4041]
LL
U15 #1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
U15A
7:40 PM
vs. Barrie Colts White
IRC Cortellucci (RED) [U15-A21-091]
LL
U13 #1
8:30 PM
@ Richmond Hill Kings 2
Bond Lake [SR21-U13-216]
Rep
U18A
9:10 PM
vs. TNT Tornados
IRC Cortellucci (RED) [U18-A21-080]
Jr. Hawks
U8 LL & U9 LL
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
U9A & U8 MD
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
Rep
U13A
6:30 PM
vs. Orillia Terriers
Rep
U10A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
U11AA
7:00 PM-8:00 PM
Team Purchased
LL
U13 #2
7:15 PM-8:15 PM
Practice
LL
U13 #3
7:30 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
Stroud [SR21-U13-140]
Rep
U14A
7:40 PM-9:10 PM
-Practice
Rep
U12AA
8:15 PM-9:15 PM
Practice
LL
U13 #1
8:30 PM
vs. Schomberg Red Wings
Stroud [SR21-U13-105]
Rep
U18A
9:10 PM
vs. Bradford Bulldogs
IRC Cortellucci (RED) [U18-A21-086]
Jr. Hawks
U7 Team #1 & U7 Team #2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
LL
U11 #2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
LL
U13 #1
7:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers 2
SSCC (Lefroy) [SR21-U13-162]
Rep
U16A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Jr. Hawks
U7 Team #4 HL
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Jr. Hawks
Jr. Hawks - Intro & U7 Team #3 HL
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Jr. Hawks
U7 Team #2
9:30 AM
vs. Nobleking Knights 2
Jr. Hawks
U7 Team #1
9:30 AM
vs. Nobleking Knights 1
LL
U11 #2
10:00 AM
@ Thornton Tigers
Thornton [S21-U11-135]
Jr. Hawks
U8 LL
10:30 AM
vs. Schomberg Red Wings
Rep
U15A
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Rep
U8 MD
12:15 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Rep
U10A
1:00 PM
@ East Gwillimbury Eagles
EGSC (West) [U10 A 4038]
Jr. Hawks
U9 LL
1:15 PM
vs. Schomberg Red Wings
IRC Braley (GOLD) [SR21-U9-12]
Rep
U13A
2:15 PM-3:45 PM
Practice
Rep
U12AA
3:45 PM-5:15 PM
Practice
Rep
U16A
5:45 PM
@ Bradford Bulldogs
Rep
U18A
7:30 PM
@ Bradford Bulldogs
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Innisfil Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Innisfil Minor Hockey on Facebook
- and -
Follow Innisfil Minor Hockey on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from innisfilminorhockey.ca on Thursday, January 20, 2022 at 2:14 AM